Jdi na obsah Jdi na menu

Veselý klaun

 

Veselý klaun

Klikněte pro větší obrázek

Potřeby a pomůcky

barevné plyšové drátky (žinylky)
barevné papíry
barevné korálky
špejle
červené lýko
barevné odstřižky plsti
barevná bambulka
barvičky
fixy
nůžky
lepidlo
tavící pistole

Postup

Z barevné žinylky stočte na špejli smyčku a vytvořte ruce přiměřené délky. Oba materiály k sobě slepte pomocí tavící pistole. Z odstřižku plsti vystřihněte šaty, slepte anebo sešijte do tvaru kužele a udělejte do nich pro ruce dírky. Z tvrdého barevného papíru vystřihněte kornout a zespodu ho přilepte k okraji šatů. Upravte délku rukou a na jejich konce navlékněte a přilepte barevné korálky.

Lem šatů a kornoutu přelepte barevnou žinylkou. Šaty ozdobte nalepením drobných lesklých korálků anebo třpytek. Z většího dřevěného korálku vyrobte klaunovi hlavu, kterou přilepte na špejli. Z červeného lýka stočte a sestřihněte střapec vlasů, který přilepte shora ke korálku. Z odstřižku plsti srolujte čepici, slepte ji nebo sešijte podle průměru korálku a přilepte shora přes vlasy k hlavě. Na konec čepice připlepte bambuli a její lem oblepte žinylkou odlišné barvy.

Nalepte nosík z korálku a barvičkami anebo fixy namalujte obličej. Na druhý konec špejle přilepte barevný korálek. Nacvičte s klaunem veselé cirkusové číslo!

 

 

 

 
Zdroj: Šikulové

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář