Jdi na obsah Jdi na menu

Věnec zdobený obaly od vajíček

 Věnec zdobený obaly od vajíček

 

Co budeme potřebovat:

-          papírové obaly a plata od vajíček různých odstínů

-          proutěný korpus

-          skleněné kuličky, oblé průhledné či jiné kamínky nebo sklíčka (k dostání v hobby prodejnách)

-          nůžky (i ostré manikérové)

-          tavící pistoli

-          bílou akrylovou barvu (postačí Latex)

-          hadřík

-          štětec

-          špejli nebo párátko

-          silnější přírodní provázek

 

Postup:

 1. Proutěný korpus, který jsme buďto koupili  nebo vlastnoručně upletli na povrchu natřeme zlehka hustší bílou akrylovou barvou. Zákoutí korpusu ponecháme přírodní.
 2. Barvu ihned po nanesení otřeme hadříkem. Na některých místech přitlačíme více a barvu doslova „vydřeme“až na  proutí – tím vytvoříme  krásnou patinu.
 3. Připravíme si různé druhy a odstíny papírových obalů a plat od vajíček. Bývají odlišné svým vzhledem, strukturou, hloubkou i tvarem dolíků a to právě potřebujeme. Na dalších obrázcích názorně vidíte, z jakých částí byly které kytičky vytvořeny. Možnosti je ale samozřejmě více.
 4. Nůžkami postupně vystřihujeme různé výstupky tak, abychom měli vždy na každou kytičku minimálně pět stejných dílků.
 5. Využíváme každého kousku tohoto materiálů, lístečky pečlivě zastřiháváme. Papír lze využít z obou stran, jak z rubové, tak z lícové – obě vypadají hezky a zajímavě.
 6. Vystouplejší části obalů lze také využít. Nebojte se experimentovat, z každé části obalů i plat je možné vymyslet a vystřihnout spoustu variant okvětních lístků.
 7. I víčka obalů se dají krásně využít.  Jejich boční strany mají různé vypoukliny, které rovněž nůžkami vystřihneme.
 8. Z víček je možné také nastříhat delší proužky, které pak přeložíme a jejich konce tavící pistolí slepíme.  Z těchto horních částí nastříháme také kulaté či oválné středy budoucích kytiček – na jednu vždy dva kusy.
 9. Pomocí tavící pistole pak tyto středy spojíme s lístečky a to tak, že nejdříve nalepíme lístečky na vrchní část prvního středu a druhým ho přiklopíme.
 10. Některé  kytičky dozdobíme skleněnými kuličkami, oblými průhlednými či jinými kamínky nebo sklíčky, které přilepíme rovněž pomocí tavící pistole.
 11. Pro větší atraktivnost pomalujeme vybrané kytičky bílou barvou – ale jen zlehka, abychom nezabarvili celý povrch, jen zvýraznili jejich strukturu nebo okraje. Některé můžeme pomocí špejle nebo párátka dozdobit i drobnými tečkami.
 12. Takto vyrobené kytičky nalepíme na připravený proutěný korpus  a v zadní části věnce přivážeme provázek na zavěšení. 

1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.