Jdi na obsah Jdi na menu

Včelka Mája

 

 

Sladká včelka Mája

Klikněte pro větší obrázek

Potřeby a pomůcky

roličky od toaletního papíru
barevné krepové papíry
bílý karton
barevné žinylky
zbytky vlny
pravítko
tužka
nůžky
děrovačka
silnější jehla
lepidlo
lepící pistole

Postup

Z hnědého krepového papíru si vystřihněte obdélník odpovídající rozměrům roličky. Pamatujte na to, aby na každé straně papír asi o 5 cm roličku přesahoval. Krepovým papírem roličku polepte. Na obou koncích přesahující papír nakonec zakruťte jako obal bonbonu a zastrčte dovnitř. Ze žlutého krepového papíru si nastříhejte tři až čtyři proužky přibližně na palec široké a podle průměru roličky přiměřeně dlouhé. Pásky nalepte na hnědé tělíčko včely. Konce pásků by měly být nalepeny kousek přes sebe.

Na bílý karton si předkreslete jednoduchý tvar křídla a dvojmo je vystřihněte. Křídla z kartonu si překreslete na bílý krepový papír a znovu vystřihněte. Slepte dva páry křídel tak, že krepový díl přilepíte na tvrdý díl způsobem, aby špička křídla zůstala s krepovým papírem neslepená. Odstávající špičky křídel dodají včele zdání lehkosti a plastičnosti. Křídla nalepte na hřbet včely.

Děrovačkou udělejte na konci těla mezi křídly dvě dírky pro tykadla a na obou koncích udělejte další otvory na zavěšení. Dbejte na to, abyste současně proděravěli lepenku roličky i nalepený krepový papír. Hnědou žinylku protáhněte oběma dírkami pro tykadla tak, aby střed žinylky byl uvnitř roličky. Upravte tykadla do stejné délky.
 

 

Do silnější jehly navlékněte kousek vlny, provlékněte ji přední dírkou dovnitř a zadní zase ven. Oba volné konce, dlouhé podle potřeby k zavěšení, zavažte na uzlík. Nakonec naplňte tělíčko vyhlédnutým dárkem a přesahující krepový papír jemným pohybem stočte a zastrčte do roličky.

 

Zdroj: Šikulové 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář